Teşvikiye Mah. Poyracık Sok. No: 61 Kat: 2 Daire: 3 Nişantaşı Şişli/İstanbul

+90 (212) 247 41 47

Diş Macunu Tabletleri Nedir?

Gelişen teknoloji çağının birçok alana pratik katkıları olduğu gibi, dental alana da katkıları bulunuyor. Bunlardan bireyler için en güzel olanı; diş macunu tabletleri. Diş macunu tabletleri son zamanda oldukça popüler olan ağız bakım ürünleri arasında yer alıyor. Zira kapladıkları küçük alanlar sayesinde oldukça bir biçimde taşınıyor ve arzu edilen her an kullanılabiliyor. Tüplerde paketler halinde satılan diş macunlarının yeni bir türü olan tabletler, tıpkı bir ilaç görünümünü andırıyor. Diş macunu tabletlerinin kişiye sunduğu avantajların yanı sıra çevreye de birçok katkısı bulunuyor. Diş macunu tüpleri gibi plastik veya alüminyum kullanımı bulunmayan diş macunu tabletleri, geri dönüşüme de katkı sağlıyor.

Diş macunu tabletlerinin kişilere sunduğu avantajları kısaca bahsetmişken gelin birlikte bu avantajları derinlemesine irdeleyelim. Diş macunu tabletlerinin öncelikle oldukça sağlıklı olduğu bilinmelidir. Bu tabletlerin kullanım biçimi, kişilere sağladığı avantajlardan bir tanesi olmaktadır. Öyle ki çantalarda ve ceket ceplerinde kolaylıkla taşınabilecek olan diş macunu tüpleri kullanımında, diş fırçası bile gerekmiyor. ‘Dişimi fırçalamadan nasıl temizleyeceğim?’ Dediğinizi duyar gibiyiz. Bunun için öncelikle diş macunu tabletinin kullanımını sizlere aktarmamız gerekmektedir.

Diş macunu tableti kullanımı oldukça pratiktir. Yapmanız gereken yalnızca tableti alıp ağzınıza atmak. Daha sonrasında ise ağzınızın her iki tarafında yer alan arka dişleriniz üzerine bu tableti alın ve kırın. Kırılan diş macunu tabletleri 1 dakika gibi kısa süreler içerisinde ağzınızın içerisinde köpürecektir. Tıpkı tüp halde bulunan diş macunları gibi… Bu işlemden sonra geriye yalnızca su ile çalkalama ve ağzınızı köpüklerden arındırma işlemi kalıyor. Her nerede olursanız olun dişlerinizi temizlemek istediğinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bu ürünün standart diş macunlarından işlev olarak hiçbir farkı yoktur.

Diş macunu tabletlerinin kişilere sunduğu avantajları irdeledikten sonra, şimdi de çevreye olan katkılarını inceleyelim. Standart diş macunlarına kıyasla, diş macunu tabletleri herhangi bir plastik ambalaj içermediklerinden kullanım fazlası atıklar olarak değerlendirilmemektedir. Tüm bu kazandırdıklarından dolayı diş macunu tabletleri oldukça tercih edilen ağız ve diş sağlığı ürünleri arasında yer almaktadır.

Diş macunu tabletleri diş macunu tüplerine kıyasla biraz daha pahalı olsa da, diş macunu tabletlerinin dünyamıza ve bireylere sunduğu uzun vadeli katkılar ile çok daha avantajlı oluyor. Eğer sizler de hem ağız ve diş sağlığınıza hem de sürdürülebilir bir çevreye değer veriyorsanız diş macunu tabletlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2000 3000 Dr. Pınar Alkumru
Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Çerez kullanımımızı kabul edin.