Teşvikiye Mah. Poyracık Sok. No: 61 Kat: 2 Daire: 3 Nişantaşı Şişli/İstanbul

+90 (212) 247 41 47

Dr. Pınar Alkumru

Dr. Pınar Alkumru, 1992 yılında İstanbul Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Çene Yüz Protezleri Departmanında doktora çalışmalarına başladı. Bu arada gerçek tutkusunun ortodonti olduğunu fark etti ve 2002-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Ortodonti Ana Bilim Dalında PhD programını tamamlayarak doktor ünvanını aldı.

2009 yılında eşinin Toronto Üniversitesi’nden aldığı bir teklif üzerine ailesi ile birlikte Toronto/ Canada’ya taşındı.

2010 yılında Toronto Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Departmanında Instructor olarak göreve başladı.

2012 yılında University of Toronto’da dünyaca unlu Ortodontist Dr. Woodside’in kurduğu Ortodonti Bölümünde sadece uzmanlara yönelik olan ve tüm Canada’da, her yıl bir kişinin kabul edildiği özel bir program olan DSAT Programına kabul edilip 2013 yılında programdan mezun oldu.

Daha sonra aynı bölümde Instructor ve İnterim Course Director olarak görevine devam etti, bu arada pek çok kongreye ve kursa katılarak mesleki alandaki gelişmeleri yakından takip etti.

Halen Toronto Üniversitesi Ortodonti Ana Bilim dalında Lecturer olarak ders veren Dr.Alkumru, 2020 yılından itibaren biraz Toronto biraz İstanbul’da yaşamaya kararı vererek Biruni Üniversitesi’nde part time Yardımcı Doçent olarak göreve başladı.

2021 yılında ise Nişantaşı’nda Dr.Pınar Alkumru Orthodontics & Cosmetic Dentistry kliniğini açarak hem yurtiçinden hem de yurtdışından gelen hastalarına şeffaf plak tedavilerinden, lamina veneer tedavilerine, lazer uygulamalarından dijital gülüş tasarımına kadar geniş bir skalada hizmet vermeye devam etmektedir.

Basılı pek çok yayını olan ve ve farklı ülkelerde presentasyonlar yapan Dr.Alkumru; Amerikan Ortodonti ve Avrupa Ortodonti Birliği Derneklerinin de üyesidir.

Dr. Pınar Alkumru halen hem Toronto Üniversitesi’nde ki hem de İstanbul’daki görevlerini de birlikte sürdürerek hem mesleğindeki gelişmeleri yakından takip etmekte hem de yılların birikimini büyük bir zevkle yeni nesillere aktarmaya devam etmektedir.

En büyük tutkusu ailesi ile birlikte seyahat ederek farklı kültürleri ve farklı mutfakları keşfetmek olan Dr.Alkumru aynı zamanda iyi bir aşçı ve iyi bir sinema izleyicisidir. Ayrıca boş vakitlerinde spor yapmayı ve kitap okumayı sever.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Alkumru evli ve iki kız çocuk annesidir.

Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Çerez kullanımımızı kabul edin.