Teşvikiye Mah. Poyracık Sok. No: 61 Kat: 2 Daire: 3 Nişantaşı Şişli/İstanbul

+90 (212) 247 41 47

Şeffaf Plaklar, Invisalign

Ortodontik tedavi söz konusu olduğunda özellikle erişkin bireyler tellerin dış görünüşlerini etkileyeceğinden korkarak ortodontik tedaviden kaçınırlardı. Artık şeffaf plaklarla uygulanan Invisalign tedavisi sayesinde dileyen herkes çekinmeden Ortodontik tedavi yaptırabilmektedir. Hem hijyen, hem estetik hem de çok daha acısız bir tedavi yöntemi olduğu düşünüldüğünde şeffaf plaklar hastalara çok büyük avantajlar sunarlar. Invisalign tedavisinde sosyal kaygılarınızı bir kenara bırakarak plaklarınızı istediğiniz zaman çıkartıp önemli toplantılarınızda ya da nişan, düğün veya mezuniyet gibi özel günlerinizde tedaviye kısa süreyle ara da verip sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Invisalign sayesinde sizin için özel üretilen, görünmez, takılıp çıkartılabilir diş plakları ile konforlu ve hijyenik bir şekilde yeni mükemmel gülüşünüze her yasta kolayca kavuşun.

 • Şeffaf plak tedavisi ile arzu ettiğiniz mükemmel gülüş için bizi her ay ziyaret etmeniz gerekmez.
 • 3-4 kez ofisimize gelmeniz yeterli, ihtiyacınız olup gelemediğiniz durumlarda online randevu yapmanız da mümkün.
 • Invisalign sisteminde metal braketlerin yerini küçük kompozit eklentiler ve tellerin yerini de plaklar almaktadır. Hastadan alınan fotoğraf, film ve ağız içi tarama kayıtlarından sonra ClinCheck programıyla üç boyutlu

  planlama kliniğimizde ortodonti uzmanı Dr.Alkumru tarafından  gerçekleştirilir. Sonrasında şeffaf plakların tüm tedavi safhalarına uygun olarak üretimi tamamlanır. Şeffaf plakların ortalama 10 günde bir değiştirilmesiyle birlikte dişlerde değişimler başlar. İdeal tedavi sonuçlarına erişilebilmesi için bizim beklentimiz plakların yemekler haricinde günde minimum 20 saat ideal olarak 22 saat  düzenli kullanılmasıdır. Bu sistemde kontroller hastanın ihtiyaçlarına göre klinikte ya da on-line olarak düzenlenebilir.

 • Invisalign ve  şeffaf plaklarla   gençlerde ve yetişkinlerde her türlü alt-üst diş çapraşıklıklarının ve açık kapanış ile derin kapanış bozukluklarının tedavileri gerçekleştirilebilmektedir. Günümüzde erişkinlerde multi-disipliner yaklaşımlarla  protez öncesi diş konumlandırmalarında hatta  cerrahi vakalarda dahi ameliyat öncesi ve sonrası tedavilerde de Invisalign uygulanabilmektedir.

 • Invisalign dünya genelinde 9 milyon hastanın seçimi!

  Ortodonti dünyasında devrim yaratan invisalign, 1997 yılında, Silikon Vadisi’nde kurulan Align Technology şirketi tarafından geliştirilen Invisalign ve iTero teknolojileri ağız taramalarının dijital ekipmanlarla yapılmasına, diş modellerinin ve hasta verilerinin bulutta saklanmasına ve 3D baskı teknolojisiyle her hastaya özel şeffaf diş plaklarının üretimine olanak sağlıyor. Bugün itibariyle Ar-Ge alanında 21 yılı aşkın deneyime, 800’ü aşkın aktif patente ve dünyanın en büyük 3D baskı operasyonuna sahip olan şirket, dünya genelinde 100’ü aşkın ülkede 9 milyondan fazla kişinin hak ettiği gülüşü yakalamasına destek oldu. Şirket tarafından geliştirilen dijital ağız tarama ve tedavi yöntemleri  sayesinde, ortodontik tedavilerde kullanılan geleneksel  ölçüler  ve diş telleri yakın bir gelecekte tarihe karışacak gibi gözüküyor..

  • Şeffaf apareyler tamamen şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında görülmezler. İstenildiği zaman takıp çıkarma imkanı bulunmaktadır.
  • Metal diş tellerinde olduğu gibi estetik bir kaygı yaşanmaz.
  • Ağız kokusu, damağa telin batması, diş fırçalama da yaşanan bütün sıkıntıları çözen bir tedavi yöntemidir. Sesinize ve konuşmanıza etki etmez.
  • Tedavinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.
  • Her yaşta uygulanabilmektedir.
Web sitemiz, çoğunlukla 3. taraf hizmetlerinden gelen çerezleri kullanır. Çerez kullanımımızı kabul edin.